środa, 27 czerwca 2012

.... na ścianę w kuchni - lacobel inaczej, czyli MATELAC ...

MATELAC to coś dla ceniących sobie spokój przestrzeni, kolorowe szkło satynowane w przeciwieństwie do lacobelu jest delikatne i stonowane, idealne w przypadku gdy chcemy dodać jakiś akcent kolorystyczny w pomieszczeniu, ale nie chcemy by za bardzo się odznaczał i rzucał w oczy. Efekt satyny uzyskuje się poprzez trawienie tafli szkła kwasem, dostępne w wersji SAFE ( zapobiegającą zarysowaniom i rozsypaniu się szkła na kawałki w przypadku rozbicia). Tak jak w przypadku lacobelu stosowane lakiery sa przyjazne dla środowiska i człowieka. Podstawową wadą szkła jest niemożność zahartowania, uważamy więc na płyty gazowe ! Szkło bardzo dobrze komponuje się zarówno z frontami matowymi jak i błyszczącymi, można ponadto zastosować kombinację szkła matowego z błyszczącym. Tak jak w przypadku lacobelu, panele ścienne z matelacu  możemy łączyć z drewnem, laminatami czy stalą w przeróżne kompozycje.
Poniżej paleta barw lacomat:



Kilka przykładów zastosowania MATELAC znalezione w sieci: 













wtorek, 26 czerwca 2012

Szkło lacobel na ścianie w kuchni...

...idealne do kuchni nowoczesnych, ale i ciekawe w połączeniu ze stylem rustykalnym.

Charakterystyka:
- łatwe do utrzymania w czystości (szczególnie w kwestii osiadającego na ścianach tłuszczu i zabrudzeń z pary podczas gotowania), na kolorach ciemniejszych zabrudzenia są bardziej widoczne, unikamy czyszczenia fug między płytkami szczoteczką do zębów :)
- efekt trójwymiarowości płaskiej powierzchni,
- użyte lakiery przyjazne dla środowiska i człowieka, bez metali ciężkich,
- dość duża gama kolorów (a jeśli kolorystyka nie spełni naszych oczekiwań możemy zlecić pomalowanie szkła lakiernikowi na dowolny kolor) 
- dostępne w wersji "safe" z warstwa polipropylenu zapobiegającą przed rozsypaniem się szkła na kawałki w razie stłuczenia, 
- odporne na promieniowanie UV 
- efekt rozświetlenia wnętrza, można je ponadto oświetlić uzyskując dodatkowy efekt 
- nie odporne na wysokie temperatury, w związku z czym lepiej nie stosować w obrębie płyty gazowej, jeśli jednak bardzo chcemy, możemy zamówić u szklarza szkło hartowane i zlecić pomalowanie go na żądany kolor ( albo po prostu uważać aby nie stawiać garnków o dużej średnicy na tylnych palnikach aby uniknąć nagrzewania się ściany od rozchodzącego się po dnie płomienia),
- można łączyć panel szklany ze stalą, płytą laminowaną, panelem z blatu itp...


Poniżej przykłady zastosowania znalezione w internecie: